Serwis olejów i płynów eksploatacyjnych

Oleje silnikowe jak i płyny eksploatacyjne już od kilku dekad posiadają ścisłe specyfikacje, które determinują ich przeznaczenie do danego rodzaju silnika czy też układu. W tym miejscu napiszę coś dziwnego dla Ciebie drogi czytelniku – czy wiesz kto jest odpowiedzialny za nadmierne zużycie, a w konsekwencji za remont silnika? Najczęściej… jesteś to Ty! Ale jak to, przecież zawsze używam oleju (i tu wymieniasz producenta), to nie możliwe – chciałbyś rzec… a jednak.
Na podstawie doświadczeń, mogę powiedzieć że 90% użytkowników nie wie jaki olej powinien być używany przy danym silniku, który ma zamontowany w swoim samochodzie.
Bajki o olejach do pompowtrysków, do Diesla, do aut po przekroczeniu 100 albo 150 tyś. kilometrów są głęboko zakorzenione w świadomości kierowców i są głównym czynnikiem przy zakupie oleju.

W bardzo dużym skrócie – każdy producent w książce obsługi pojazdu podaje informacje nie tylko o samej lepkości oleju (10w40, 5w40, 0w30, itd) ale o normie jaką musi spełniać ( np, grupa VAG 502.00, 505.01, 507.00, itd) oraz jego wykorzystania przy danych warunkach klimatycznych (temperatura od -15, – 20, -30st C.).
Ta wiedza jest kluczowa dla utrzymania silnika w jak najlepszej kondycji przez długi czas. Nie ma znaczenia jaki auto ma przebieg lub jakiego producenta olej stosujesz.

Dlatego jeśli nie wiesz lub nie jesteś pewny jakiego oleju / płynu potrzebuje Twoje auto, przychodzimy z pomocą. Nasz warsztat opiera się o dane serwisowe programu AUTODATA, co stanowi dla Ciebie gwarancję właściwego doboru.

Nasz serwis zapewni Ci pomoc przy:
– wymianie filtrów olejowych, powietrza, paliwa, kabinowych
– wymianie olejów silnikowych oraz przekładniowych
– wymianie płynów chłodniczych, hamulcowych i hydraulicznych

Oferujemy filtry renomowanych producentów:
– BOSCH
– MANN
– KNECHT
– DELPHI
– CHAMPION
– FILTRON i wielu innych

Oleje:
– CASTROL
– MOBIL
– ELF
– MOTUL
– TOTAL oraz innych

Zaufaj naszemu doświadczeniu i ciesz się wieloma kilometrami w najlepszej kondycji silnika Twojego samochodu!